Archiwum 2007 r. - W nocy z czwartku na piątek znikną szlabany z przejść granicznych; w gminie Łapsze Niżne symbolicznym wyrazem wejścia Polski do strefy Schengen będzie przecięcie szlabanu granicznego na przejściu granicznym Niedzica - Łysa nad Dunajcem. "Dziennik Polski"

Szczawnica

:: Strona główna
:: Pieniny jesień
:: Pieniny zimą
:: Pieniny zimą II
::
Krajobrazy
::
Krajobrazy II
::
Krajobrazy III
::
Krajobrazy IV
::
Krajobrazy V
::
Krajobrazy VI
::
Położenie Pienin
::
Historia PPN
::
Zima w Szczawnicy
:: Narty Szczawnica

:: Pieniny roślinność

::
Atrakcyjne miejsca
::    
Biała Woda
::     Plac Dietla

::     Park Dolny

::     Kursalon

::     Promenada

::     Klasztor

::     Pienińska Droga

::     Sokolica

::     Trzy Korony

::     Wąwóz Homole

::     Wąwóz Sobczań.

::     Zamek Czorsztyn

::     Stara Lubovna

::     Zamek Niedzicki

::     Jarmuta

::     Zaskalnik

::     Przełom Pieniński

::
Szczyty Pienin
:: Pieniny panorama

::
Spływ Dunajcem
::
Trasy turystyczne
::
    Pieniny Właściwe
::    
Małe Pieniny
::    
Pieniny Spiskie
::    
Pieniny Słowackie
::
Mapa
:: Szczawnica
:: Szczawnica II
:: Wody mineralne
:: Miasto dawniej

::
Szczawnica filmy
::
Bacówki
::
Kościoły
::
Kamera centrum
:: Rzeźby z korzeni
:: Muzeum Uzdrowis.
:: Skansen muzeum
:: Muzeum Pienińskie
:: Kino Pieniny
::
Pocztówki
::
Przewodniki mapy
:: Z Doliny Grajcarka

:: Baza noclegowa

::     Wille

::     Hotele

::     Pensjonaty

::     Apartamenty

::     Agroturystyka

::     Pokoje gościnne

::     Domy wczasowe

::
Księga Gości
::
Kontakt
::
Reklama
::
Korona Gór Polski
:: Partnerzy

ARCHIWUM VIII-XII 2011

ARCHIWUM I-VII 2011

ARCHIWUM 2010

ARCHIWUM 2009

ARCHIWUM 2008

ARCHIWUM 2007

   Noclegi    Wiadomości    Ciekawostki    Informacja

Archiwum 2007 r.

Czwartek, 20 Grudnia 2007

Spisz w Schengen.

W nocy z czwartku na piątek znikną szlabany z przejść granicznych; w gminie Łapsze Niżne symbolicznym wyrazem wejścia Polski do strefy Schengen będzie przecięcie szlabanu granicznego na przejściu granicznym Niedzica - Łysa nad Dunajcem. "Dziennik Polski"

Poniedziałek, 17 Grudnia 2007

Inauguracja w Szczawnicy.

Polski Związek Kajakowy przedstawił kalendarz imprez slalomowych na rok 2008 w kajakarstwie górskim. Inauguracją krajowych zmagań będą mistrzostwa Polski w zjeździe, które zaplanowano na 12-13 kwietnia. "Dziennik Polski"

Środa, 21 listopada 2007

Sięgacz gotowy.

Zakończyły się prace przy budowie sięgacza kanalizacji sanitarnej oraz odcinka sieci wodociągowej w ulicy Flisackiej w Szczawnicy. Inwestycja, której wykonawcą była firma z Krynicy-Zdroju, została już odebrana przez miasto. "Dziennik Polski"

Sobota, 17 listopada 2007

W Szczawnicy o puchar burmistrza.

We wtorek w Szczawnicy odbędzie się powiatowy turniej tańca towarzyskiego o puchar burmistrza. Wezmą w nim udział uczniowie gimnazjów. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej. Turniej przeprowadzony zostanie w sali kina "Pieniny" o godz. 13. "Dziennik Polski"

Sobota, 17 listopada 2007

Szczawnicka lista zadań na lata 2007 - 2013

75 zadań znalazło się na liście inwestycji przewidzianych przez włodarzy Szczawnicy do realizacji w latach 2007-2013. Kwota wszystkich przedsięwzięć to 215 mln zł. "Dziennik Polski"

Wtorek, 13 listopada 2007

Palenica w remoncie.

Wczoraj rozpoczęła się konserwacja oraz przegląd urządzeń Kolei Linowej "Palenica" w Szczawnicy. Tego typu remonty przeprowadzane są tradycyjnie dwa razy w roku: na wiosnę - przed rozpoczęciem sezonu letniego oraz na jesień - przed sezonem zimowym. Z powodu prac ruch pasażerski wstrzymany będzie do 23 listopada. "Dziennik Polski"

Piątek, 2 listopada 2007

Barwy jesieni w "Magdalenie".

Wystawa prac przedszkolaków .Prace plastyczne, prezentowane obecnie w pijalni wód "Magdalena" w Szczawnicy, są autorstwa dzieci ze wszystkich grup wiekowych z Miejskiego Przedszkola Publicznego. Wystawa zatytułowana jest "Barwy jesieni". "Dziennik Polski"

Środa, 30 października 2007

Porządek ze śmieciami.

Dla szczawniczan bez umowy - kosztowna decyzja zastępcza. Z koszy ulicznych w Szczawnicy zniknęły już reklamówki ze śmieciami, podrzucane przez "oszczędnych" mieszkańców. Miasto szczyci się, że to efekt prowadzonej obecnie gospodarki śmieciowej i nowego regulaminu. "Dziennik Polski"

Sobota, 27 października 2007

Festiwal z Piotrem Rubikiem?

Włodarze Szczawnicy przymierzają się do zorganizowania w przyszłym roku kilkudniowego festiwalu na miarę europejską. Imprezę poprowadziłby Piotr Rubik, dyrygent, kompozytor muzyki instrumentalnej, filmowej i teatralnej; on również byłby autorem utworów napisanych specjalnie na tę okazję. Pierwsze rozmowy w tej sprawie obie strony mają już za sobą, kompozytor przyjechał z wizytą do Szczawnicy, podczas której omawiano kwestię przyszłorocznego festiwalu. "Dziennik Polski"

Sobota, 27 października 2007

Maćka zza Ławy po remoncie.

Zakończyły się roboty drogowe na ul. Maćka zza Ławy w Szczawnicy. Na odcinku "A" wykonano wodociąg, kanalizację oraz nawierzchnię jezdni. Kontynuacja robót, czyli wykonanie odcinka "B", być może zostanie ujęte w przyszłorocznym budżecie miasta. "Dziennik Polski"

Środa, 24 października 2007

 Na sesji - nagrody.

Podczas poniedziałkowej sesji w Szczawnicy nastąpi uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na najładniejszą posesję w mieście. Poza tym radni m.in. dokonają wyboru ławnika do Sądu Rejonowego w Nowym Targu i uchwalą zmiany w budżecie miasta. Podczas sesji przedstawiona zostanie informacja dotycząca oświadczeń majątkowych radnych i pracowników samorządowych. Sesja tradycyjnie odbędzie się w remizie OSP, początek o godz. 15 - tej. "Dziennik Polski"

Wtorek, 23 października 2007

Cztery z pięciu gmin - zorientowane na PiS.

W czterech spośród pięciu gmin wschodniej Nowotarszczyzny wygrało Prawo i Sprawiedliwość, ostoją Platformy Obywatelskiej okazała się Szczawnica. Frekwencja w tej części powiatu wyniosła ok. 46 procent, najmniej mieszkańców poszło do urn w gminie Łapsze Niżne (39,78 procent), najwięcej w Szczawnicy (48,95 procent). "Dziennik Polski"

powrót

www.szczawnica.na-pulpit.pl