Archiwum 2008 r. - 5 tys. zł wynosi pula nagród w ogłoszonym przez burmistrza Szczawnicy konkursie na najładniejszą dekorację świąteczną. Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami finansowymi to sprawdzony sposób na zachęcenie mieszkańców do zatroszczenia się o odświętny wygląd posesji. Osobno oceniane będą sanatoria, zakłady pracy czy placówki gastronomiczne albo handlowe, a osobno budynki prywatne. Obiekty oglądać będzie - od 24 grudnia do 12 stycznia - komisja konkursowa. Pula nagród w kategorii budynków prywatnych to 3 tys. zł do podziału, natomiast w drugiej kategorii - 2 tys. zł.

Szczawnica

:: Strona główna
:: Pieniny jesień
:: Pieniny zimą
:: Pieniny zimą II
::
Krajobrazy
::
Krajobrazy II
::
Krajobrazy III
::
Krajobrazy IV
::
Krajobrazy V
::
Krajobrazy VI
::
Położenie Pienin
::
Historia PPN
::
Zima w Szczawnicy
:: Narty Szczawnica

:: Pieniny roślinność

::
Atrakcyjne miejsca
::    
Biała Woda
::     Plac Dietla

::     Park Dolny

::     Kursalon

::     Promenada

::     Klasztor

::     Pienińska Droga

::     Sokolica

::     Trzy Korony

::     Wąwóz Homole

::     Wąwóz Sobczań.

::     Zamek Czorsztyn

::     Stara Lubovna

::     Zamek Niedzicki

::     Jarmuta

::     Zaskalnik

::     Przełom Pieniński

::
Szczyty Pienin
:: Pieniny panorama

::
Spływ Dunajcem
::
Trasy turystyczne
::
    Pieniny Właściwe
::    
Małe Pieniny
::    
Pieniny Spiskie
::    
Pieniny Słowackie
::
Mapa
:: Szczawnica
:: Szczawnica II
:: Wody mineralne
:: Miasto dawniej

::
Szczawnica filmy
::
Bacówki
::
Kościoły
::
Kamera centrum
:: Rzeźby z korzeni
:: Muzeum Uzdrowis.
:: Skansen muzeum
:: Muzeum Pienińskie
:: Kino Pieniny
::
Pocztówki
::
Przewodniki mapy
:: Z Doliny Grajcarka

:: Baza noclegowa

::     Wille

::     Hotele

::     Pensjonaty

::     Apartamenty

::     Agroturystyka

::     Pokoje gościnne

::     Domy wczasowe

::
Księga Gości
::
Kontakt
::
Reklama
::
Korona Gór Polski
:: Partnerzy

ARCHIWUM VIII-XII 2011

ARCHIWUM I-VII 2011

ARCHIWUM 2010

ARCHIWUM 2009

ARCHIWUM 2008

ARCHIWUM 2007

   Noclegi    Wiadomości    Ciekawostki    Informacja

Archiwum 2008 r.

Wtorek, 2 Grudnia 2008

Nagrodzą dekoracje świąteczne.

5 tys. zł wynosi pula nagród w ogłoszonym przez burmistrza Szczawnicy konkursie na najładniejszą dekorację świąteczną. Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami finansowymi to sprawdzony sposób na zachęcenie mieszkańców do zatroszczenia się o odświętny wygląd posesji. Osobno oceniane będą sanatoria, zakłady pracy czy placówki gastronomiczne albo handlowe, a osobno budynki prywatne. Obiekty oglądać będzie - od 24 grudnia do 12 stycznia - komisja konkursowa. Pula nagród w kategorii budynków prywatnych to 3 tys. zł do podziału, natomiast w drugiej kategorii - 2 tys. zł. (tez)

Niedziela, 30 Listopada 2008

Świąteczny blask Szczawnicy.

Tej zimy Szczawnica rozbłyśnie oświetleniem, na które wydano w ubiegłym roku 50 tys. zł, a w tym roku - 15 tys. zł. Świąteczny blask ma służyć promocji miasta, poprawić jego wizerunek, a przede wszystkim stworzyć wyjątkowy nastrój. W ubiegłym roku samorząd Szczawnicy zakupił elementy oświetlenia za 50 tys. zł; pieniądze pochodziły z nagrody Grand Prix zdobytej przez miasto w plebiscycie: Wielkie Odkrywanie Małopolski. Kwota ta pozwoliła na oświetlenie części ulic. W tym roku władze samorządowe miasta postanowiły uzupełnić brakujące elementy oświetlenia i z budżetu miasta przeznaczono na ten cel 15 tys. zł. Z tych pieniędzy zakupiona zostanie świetlna dekoracja, która umieszczona zostanie między innymi w rejonie Kotońki - przy wjeździe do Szczawnicy oraz przy ul. Świętego Krzyża. (tez)

Środa, 12 Listopada 2008

Tragiczna śmierć.

Do tragicznego wypadku doszło w Szczawnicy, podczas ścinki drzewa zginął 49-letni mężczyzna. Do wypadku doszło przy ul. Samorody w Szczawnicy. Mężczyzna pomagał przy ścince, gdy nagle został przygnieciony przez drzewo. Zginął na miejscu. (tez)

Poniedziałek, 3 Listopada 2008

Komunikat Polskich Kolei Linowych S.A. o planowanych przestojach obiektów kolei linowych i linowo-terenowych.

Polskie Koleje Linowe uprzejmie zawiadamiają, że celem wykonania planowych remontów zapobiegawczo-konserwacyjnych oraz przeglądów urządzeń i obiektów kolei linowych i linowo-terenowych "JESIEŃ - 2008" wprowadzone zostaną przerwy w ruchu pasażerskim: Kolej Linowa "PALENICA" w Szczawnicy od 03.11.2008 do 07.11.2008 r. /przerwa w ruchu/.
Wszelkie ewentualne zmiany ograniczeń będą ogłaszane w oddzielnych komunikatach na stacjach danej kolei, a w miarę potrzeby również w prasie, radiu i telewizji.

Piątek, 4 Lipca 2008

Odbudowa sfinalizowana.

W Szczawnicy zakończono odbudowę ścieżki pieszo-rowerowej prowadzącej do Leśnicy na Słowacji. Była to kontynuacja prac rozpoczętych jeszcze w ubiegłym roku; wtedy wykonano częściowe umocnienie korpusu.

Piątek, 4 Lipca 2008

Po makabrycznej zbrodni w Szczawnicy.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu złożyła wczoraj wniosek do sądu o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec emerytowanego policjanta ze Szczawnicy, podejrzanego o dokonanie pobicia ze skutkiem śmiertelnym 58-letniej kobiety i zbezczeszczenie jej zwłok. "Dziennik Polski"

Poniedziałek, 19 Maja 2008

Co wiesz o Pienińskim Parku Narodowym.

Trwa druga część naszego konkursu wiedzy o parkach narodowych, w którym mogą brać udział zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Z końcem kwietnia zakończyliśmy część dotyczącą Tatrzańskiego Parku Narodowego. W poniedziałki, środy i piątki (do 28 maja) ukazują się artykuły, przybliżające w skrótowej formie ogólną wiedzę na temat Pienińskiego Parku Narodowego. Po przeczytaniu artykułu, należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie zamieszczone na końcu odcinka. "Dziennik Polski"

Niedziela, 18 Maja 2008

Kwietne posesje.

Konkurs w Szczawnicy. Poprzez konkurs włodarze Szczawnicy chcą zachęcić mieszkańców do dbałości o własne posesje, ogródki, balkony, ale także o estetyczny, a zarazem kolorowy wizerunek miasta. Kto z mieszkańców Szczawnicy okaże się właścicielem najpiękniej ukwieconej posesji? Czas pokaże, rusza bowiem konkurs, a chętni mogą zgłaszać swój udział w Urzędzie Miasta i Gminy. "Dziennik Polski"

Niedziela, 18 Maja 2008

Ruszają inwestycje kanalizacyjne.

Wczoraj odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy w Szczawnicy i Krościenku pod inwestycje kanalizacyjne. Zadanie jest częścią projektu "Oczyszczanie ścieków na Podhalu", realizowanego przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Nowym Targu. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Funduszu Spójności. "Dziennik Polski"

Sobota, 29 Marca 2008

Obrady w Szczawnicy.

W poniedziałek odbędzie się w Szczawnicy sesja Rady Miasta. W porządku obrad jest podjęcie uchwał w sprawie oddania w najem nieruchomości w Szczawnicy i dzierżawy działek w Jaworkach i Szczawnicy. Radni uchwalą również zmiany w tegorocznym budżecie, zdecydują o skorzystaniu z prawa pierwokupu działek przy ul. Głównej w Szczawnicy oraz głosować będą nad wyrażeniem zgody na zaciąganie zobowiązań w zakresie wydatków inwestycyjnych, przekraczających rok budżetowy. Sesja rozpocznie się o godz. 15. "Dziennik Polski"

Środa, 12 Marca 2008

Porządki w budżecie.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku radni ze Szczawnicy uchwalili budżet na 2008 rok; ze względu na zmianę statusu miasta na miasto i gminę konieczne okazało się dostosowanie uchwały budżetowej do obowiązującego nazewnictwa. Tam, gdzie wcześniej używane było określenie "Miasto Szczawnica", teraz jest "Miasto i gmina Szczawnica". Podjęta uchwała nie wprowadziła do budżetu żadnych zmian natury finansowej, a jedynie zmiany porządkowe. "Dziennik Polski"

Środa, 27 Lutego 2008

Łódką po stoku.

Flisacy chcą mocnym akcentem obwieścić zakończenie sezonu zimowego i pokazać, że już przygotowują się do wiosny, 1 kwietnia rusza bowiem spływ. Zanim jednak flisacy wypłyną na Dunajec, w połowie marca wsiądą do łodzi... na stoku narciarskim "Polana Sosny" w Niedzicy. Okazją będzie organizowany przez Zespół Elektrowni Wodnych przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich "Zjazd na byle czym".

Poniedziałek, 25 Lutego 2008

Nagrody za świąteczne dekoracje.

Świąteczne udekorowanie posesji popłaca; w czwartek podczas sesji Rady Miasta Szczawnica wręczone zostaną nagrody dla laureatów dorocznego konkursu na najładniejszą dekorację świąteczną. Zwycięzcy tradycyjnie zapraszani są na sesję, gdzie z rąk burmistrza odbiorą nagrody. Następnie obrady potoczą się już swoim tokiem, a w porządku sesji jest m.in. sprawozdanie burmistrza z wykonania programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz uchwalenie aktualnego programu na bieżący rok. Radni zdecydują również o ewentualnym wynajęciu pomieszczeń w budynku komunalnym przy ul. Szalaya i wydzierżawieniu kilku działek, w tym przy ul. Pienińskiej i w Jaworkach. Jednym z punktów obrad jest przyjęcie zaktualizowanej strategii rozwoju miasta i gminy Szczawnica na lata 2007-2013. Rada wprowadzi także zmiany w uchwale budżetowej i w regulaminie wynagradzania nauczycieli. W porządku sesji jest też podjęcie uchwały w sprawie podmiotów, w których wykonywana jest kara ograniczenia wolności. "Dziennik Polski"

Środa, 20 Lutego 2008

Górale na stoku.

O puchar prezes Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan w Szczawnicy rywalizować będą w sobotę uczestnicy V Otwartych Zawodów w Narciarstwie Alpejskim. Organizatorami imprezy są: Związek Podhalan Oddział w Szczawnicy oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu. Zawody o puchar prezesa Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan odbędą się w sobotę na trasie "Szafranówka II", uroczyste rozpoczęcie zaplanowano na godz. 10. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów przy dolnej stacji Kolei Linowej "Palenica" w Szczawnicy od godz. 8 do 9.30. Zawodnicy podzieleni zostaną na kilka grup wiekowych: przedszkolaki, klasy I-II, klasy III-IV, klasy V-VI, gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich i oldboje. W razie niekorzystnych warunków narciarskich zawody nie odbędą się. (TEZ)

Poniedziałek, 28 Stycznia 2008

Kapliczka z dopisaną historią.  

Kapliczka ku czci Matki Bożej Anielskiej upamiętniająca Konfederatów Barskich, stojąca przy ulicy Głównej w Szczawnicy na posesji pani Drozdowskiej obok "Kociego Zamku", została przeniesiona na nowe miejsce. "Dziennik Polski"

Środa, 23 Stycznia 2008

Szczawnica Niżna z kolektorem.

Mieszkańcy Szczawnicy Niżnej mają powód do zadowolenia: jutro oficjalnie oddany zostanie do użytku nowy kolektor sanitarny. Wykonano go w ramach projektu "Oczyszczanie ścieków na Podhalu" realizowanego przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Nowym Targu, którego udziałowcem jest również miasto i gmina Szczawnica. "Dziennik Polski"

2007r.

powrót

www.szczawnica.na-pulpit.pl